Дуа Липа најави деќа ќе се откаже од својот твитер профил и своите над 4 милиони следбеници

Дуа Липа најави деќа ќе се откаже од својот твитер профил и своите над 4 милиони следбеници

Дуа Липа се откажа од Твитер заради своето ментално здравје.
Присуството на 24-годишната пејачка на платформата ќе биде ограничено на натписи од нејзиниот менаџерски тим затоа што се повлече бидејќи сметаше дека на оваа социјална мрежа и ги потценуваат нејзините достигнувања во кариерата.
Таа рече: „Критиката преку Интернет може да направи да се чувствувате како да не сте доволно добри, затоа бев нервозна.
„[Твитер] е како платформа за размножување на омраза и прави да не се гордеам со моите достигнувања.
„Наместо да чувствувам нешто неверојатно, ме натера да чувствувам дека не вредам.
„Тоа е огромен срам. Но, ние мора да го заштитиме нашето ментално здравје. Посакувам компаниите за социјални медиуми да го направат побезбеден просторот. Стана неубаво да си таму…“.
Дуа Липа смета дека нејзините фанови исто така треба да направат чекор назад и од социјалните медиуми.

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!! клик на сликата 

СЛУШАЈТЕ СИ МУЗИКА ДОДЕКА ЧИТАТЕ ВЕСТИ: 

Радио станици на Пулс24

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.