ДУИ ги објави имињата на министрите со кои ќе влезе во влада со СДСМ

Loading...

ДУИ ги објави имињата на министрите со кои ќе влезе во влада со СДСМ

Али Ахмети по денешната седница на партискиот Централниот Совет на ДУИ ги соопшти имињата на министрите во новата Владата по договорот со СДСМ.

Утре ќе го избереме претседателот на Собранието, нашиот пријател Талат Џафери, а потоа и нашите други пријатели, Артан Груби како прв вицепремиер и министер за политички систем, Фатмир Бесими како министер за финансии, Бујар Османи за надворешна работи, Крешник Бектеши во Министерството за економија, Насер Нуредини во животната средина изјави Али Ахмети за медиумите.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...