Дури 5.397 прекршувања на полицискиот час изброја МВР, од кои само последниот викенд 622

Loading...

Дури 5.397 прекршувања на полицискиот час изброја МВР, од кои само последниот викенд 622. Скопје предничи викендов

Oд четвртокот во 21:00 часот, до утрово во 05:00 часот од страна на Министерството за внатрешни работи на територијата на целата држава констатирани се вкупно 622 непочитувања на одлуката на владата за ограничување на движењето, најголемиот дел од нив 340 прекршувања се констатирани на територијата на секторот за внатрешни работи во Скопје.

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...