Дурловски: Во сапуницата “Рекет“ ме возбудува што “Ла Верита“ не не нарекува Северна

Италијанскиот весник го користи вистинското име на мојата татковина, напиша оперскиот пејач Игор Дурловски за случајот “Рекет“ и објавените снимки.
– Во целава саупница најмногу ме возбудува фактот што италијанскиот весник го користи вистинското име на мојата татковина, објави Дурловски на својот Фејсбук профил.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.