Душан Илиевски бара ДКСК да отвори постапка за имотот на Кирацовски

Loading...
Душан Илиевски или на македонската јавност попознат како Душко Млекарот на својот Фејсбук профил објави статус каде бара Државната комисија за спречување на корупција да истражи како поранешниот генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски за две години се стекнал со хациенда во строгиот центар на Битола и автомобил од марката “Опел Инсигниа“ вредна 50 илјади евра.

 

loading...