Душко Тошиќ славел со трубачи во црвено-бел дрес: Еве колку ќе заработува по сезона сопругот на Јелена Карлеуша

На Душко Тошиќ годинава му почна доста успешно. По трите години професионален ангажман во Кина, се врати во Белград кај сопругата Јелена Карлеуша и ќерките Атина и Ника, а српските медиуми пренесуваат дека на Бадник славел со трубачи во црвено-бел дрес, што значи дека потпишал договор со Црвена звезда, каде што по сезона ќе заработува 500.000 евра. Сума што е значително пониска од онаа што ја земаше во Кина…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dusko Tosic (@duskotosic)


Душан е пресреќен што конечно се врати во Белград. Факт е дека ќе заработува помалку одошто во Кина, но тој го знаеше тоа и не му пречи. Многу му недостасуваа домот и семејството, сепак, тој во Кина беше речиси три години, а сега има и некои други планови. Веројатно наскоро ќе почне со приватен бизнис, но за тоа се’ уште не сака да зборува“, открива близок извор на фудбалерот за „Стар“.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.