Евакуирани три амбасади поради закана за поставена бомба

Амбасадите лоцирани во облакодер во Мадрид евакуирани се поради закана за поставена бомба.
Според шпанската полиција Амбасадата на Австралија добила телефонски повик со кој била известена дека во зградата е поставена бомба.


И Амбасадата на Велика Британија и на на Канада се лоцирани во висококатницата.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.