Ева Соколовска се закити со златен медал на натпреварот во Германија

Ова македонско девојче неколку години по ред реди големи успеси во Германија. Досега имала 14 натпревари на републичко ниво и на сите тие натпревари го освојувала првото место.
Ева Соколовска (9) освои златен медал на натпреварот по ритмичка гимнастика кој беше одржан во германскиот град Боркен.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.