Еве каде загина познатиот пејач Шабан Шаулиќ – автомобилот смачкан, глетката страшна

Во тешка сообраќајна несреќа на патот Бифилд-Бутерслох, синоќа загина познатиот српски пејач Шабан Шаулиќ. За несреќата пишуваат сите германски медиуми.
“Спасувачка служба добила повик утринава околу 06:50 часот дека на автопатот А2 во правец кон Дортмунд се случила тешка несреќа во која учествувале две возила“, пишува Westfalen-blatt.de.
До 09:30 часот патот бил непорооден, бидејќи пожарникари два часа ваделе 4 повредени лица од смачканото возило.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.