Еве како за 0 денари да имате маица која стана вистински хит на Инстаграм

Loading...

Маици инспирирани од модата во 80-те години моментално се најпопуларни меѓу модните блогерки на социјалните мрежи.
За популарноста на овие маици сведочи и познатиот „Lyst“, кој забележал дека побарувачката на маици со кратки ракави постојано расте.
Само минатиот месец побарувачката за ова парче пораснала за 57 отсто, а сето тоа благодарение на модните блогерки на Инстаграм.

Нејзината најпопуларна верзија е онаа која ја лансираше модниот бренд „The Frankie Shop“ и чини речиси 80 долари.
Сепак, доаѓањето на најпосакуваните маици за оваа сезона никогаш не било полесно, бидејќи речиси од секоја маица која ја имате во ормарот можете да го направите овој хит модел, а притоа да не потрошите ниту денар.
Во видеото погледнете колку е едноставно.

 

View this post on Instagram

 

New color!!! Eva #muscletee #newarrivals online now @darya_try_again shot by @anatheine styling @anitaszymczak_ #frankiegirl #thefrankieshop

A post shared by Frankie (@thefrankieshop) on

loading...