Еве како изгледа сопругата на Маринко Роквиќ

Славица Роквиќ е сопруга на фолк-пејачот Маринко Роквиќ и мајка на двајцата познати синови Никола и Марко Роквиќ, кои се занимаваат со иста професија како нивниот татко.
Славица секогаш се држеше настрана и им беше„ветер во грб“ и на нејзиниот сопруг и на синовите во нивната работа, но неодамна таа реши да ја гради својата кариера, но во друга сфера.
Имено, Славица Роквиќ е писателка која ја промовира својата книга „Данок во крв“. Во слободното време работи во органската градина во дворот на нивната куќа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Slavica Rokvic (@rokvic.slavica)


На нејзиниотИнстаграм профил може да се види како патува во друштво на сопругот, уживајќи и не симнувајќи насмевка од лицето.
Покрај тоа, таа е посветена баба, која редовно поминува време со своите внуци и е горда на своите снаи Бојана и Сара како да се родени ќерки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Slavica Rokvic (@rokvic.slavica)


Да потсетиме, славниот фолкер Маринко Роквиќ неодамна беше итно опериран откако лекарите за време на рутински преглед му најдоа циста. Неговиот син, пејачот Никола, вели дека Маринко е силен и дека полека се враќа во нормален живот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.