Еве како изледаат 20 милиони долари сокриени под кревет

Loading...

Некогаш сте се запрашале како изгледа 20 милиони долари скриени под душек? “Фотографија со 20 милиони долари запленета во куќа, под душек на кревет, снимени веднаш по апсењето на бразилски државјанин во шема за перење на пари од фирмата за телефонски разговори TelexFree”, објави во твит, кој е подолу, обвинителството на САД.
Фирмата долго време била под надзор и истажување за перење пари и најпосле кога е фатен еден од главните учесници при рутински претрес на неговиот стан е откриена оваа сума.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...