Еве како Ламбе Алабаковски го запали бугарскиот клуб во Битола

Македонскиот пејач Ламбе Алабаковски неодамна ја запали вратата од бугарскиот културен центар „Ванчо Михајлов“ во Битола, а сега се појави и снимка од целиот настан.

Алабаковски пристигнал со велосипед во близина на бугарскиот клуб, по што ја запалил вратата од клубот.

Пејачот по неколку дена го призна делото и сега се води случај против него.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.