Еве како планираат охриѓани да ја пречекаат Тамара на нејзиниот концерт во Антички театар

 

Револтирани од вчерашното сквернавење на химната на Република Македонија на прославата во Американската амбасада од страна на Тамара Тодевска, охриѓани оодлучија да и приредат “топол“ пречек. Таа ќе оддржи концерт во Античкиот театар во Охрид, а за време на настапот публиката ќе пее “Никогаш Северна, само Македонија“ како и официјалната, целосна химна на Македонија. По тој повод се појави евент на социјалната мрежа Фејсбук.
Евентот можете да го видите ТУКА

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.
error: Content is protected !!
mk_MK
mk_MK