Еве како Столе ја „прокоментира“ најавата за промена на полот со државни пари

Македонскиот репрезентативец и капитен на РК Вардар, Столе Стоилов на Фејсбук се јави по веста која министерот за здравство Венко Филипче ја најави, дека со државни пари и хирурзи од странство ќе се врши операција за промена на полот, во време кога луѓе преку СМС пораки собираат пари за лечење на болни луѓе.


Објави емотикон циркус, на постот каде што пишува дека операциите за промена на полот ќе ги плаќа фондот

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.