ЕВЕ КАКО ЦЕЦА ИЗГЛЕДАЛА НА СВОЈАТА МАТУРА: Дали денес би се појавила некаде ваква?

Loading...

Кoга пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ ја прослави својата голема матура во 1991 година, таа веќе беше голема staвезда на поранешна Југославија.
Цеца, чие презиме тогаш беше Велишковиќ, наполни 18 години и можеше да се пофали со бројни хитови и завидна кариера.
За својата прослава на матурата, пејачката избра розов фустан во кој изгледаше прекрасно и кој ги истакна сите нејзини облини. Имаше елегантна пунџа и шминка што и одговараше на приликата.
Многумина велат дека и денес не би се срамела со ваква комбинација.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

loading...