Еве кога се очекува првиот снег во земјава

Првиот снег oваа зима ќе падне на почетокот на следната 2020 година. Јануари ќе биде топол и сончев месец.
Промена и пад на температурите не очекуваат на првиот ден од ноември кога дневните температури ќе се движат околу 10 степени, а утринските ќе бидат околу 0.
Во текот на месец ноемви не очекува претежно врнежливо време, но со врнежи од дожд. Слично време со дневни температури од 5 до 10 степени ќе имаме и во декември, а утринската температура ќе биде неколку степени под нулата.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.