Еве колку илјади евра месечно заработува Луна Џогани

Loading...

Луна Џогани е една од оние јавни личности кои заработуваат од објавувањето на социјалните мрежи и рекламирање на разни производи на својот Инстаграм профил на кој ја следат повеќе од 300.000 луѓе.
Луна му се довери на Мики Ѓуричиќ колку се нејзините месечни примања од фотографии објавени на гореспоменатата социјална мрежа, пчеларот тоа го сподели со другите жители на имот во Шимановци каде што се одвива „Задруга 2“.
„Луна од Instagram заработува по 8.000 евра месечно. Самата ми кажа“ – им рекол Мики, а „задругарите“ останале шокирани од оваа информација.


„Кога ја напуштив „Задруга 1“, никој не сакаше да ме ангажира. Пред тоа живеев од промовирање на разни брендови на Instagram и така се издржував себеси. Сепак, со оглед на тоа што фановите на Кија почнаа да плукаат на секоја компанија со која се обидов да соработувам, многу од нив ми ја откажаа соработката. За среќа, ситуацијата е променета“ – ќе изјави неодамна Луна.
Како што пренесува српски „Хит информер“, кога на 8.000 евра месечно од Instagram, ќе и се додаде бројката од 12.000 евра која таа ја побара за да влезе во „Задруга 2“ и 120.000 евра, што ќе заработи, ако остане се до крајот на реалното шоу, се чини дека Луна конечно ќе можеда здивне од финансиски проблеми за ки зборуваше пред да влезе во „Задруга 2“.
Оттука полека станува јасно, а можеби и оправдано нејзиното однесување, сите хистерии, скандали, инциденти и секс партии пред ТВ камерите. Очигледно модната блогерка така штанца пари!

loading...