Европска премиера на автомобилот на Путин: Еве зошто сите гледаат во моќната лимузина

Loading...

Главна атракција на Саемот за автомобили во Женева е лимузината на руската компанија “Aurus”.
Европската премиера на новиот автомобил “Aurus S600” и неговата оклопна модификација, лимузината L700, е одржана на познатиот салон за автомобили во Женева.
Првиот модел S600 бил покажан во август 2018-та година на саемот за автомобили во Москва.
Најголемиот амбасадор на брендот “Aurus” е претседателот на Русија. Претседателскиот модел е оклопна верзија со прилагоден хибриден погон.

Колата на Путин, во слободна продажба

Gepostet von Александар Македонски am Sonntag, 10. März 2019

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...