Еден загинат и неколкумина повредени при превртување на автобус во Италија

При превртување на автобус во близина на Сиена, Италија, едно лице загинало а неколкумина се повредени. Се верува дека автобусот превезувал руски туристи. Дел од патниците сѐ уште се заглавени во автобусот, а полиција и пожарникари се на лице место.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.