Еден загинат и неколкумина повредени при превртување на автобус во Италија

Loading...

При превртување на автобус во близина на Сиена, Италија, едно лице загинало а неколкумина се повредени. Се верува дека автобусот превезувал руски туристи. Дел од патниците сѐ уште се заглавени во автобусот, а полиција и пожарникари се на лице место.

loading...