Еди Рама се засекира за слабиот одзив. Не се оствари толку лесто ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА

Loading...

Еди Рама се засекира за слабиот одзив. Не се оствару толку лесто ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА. Овој човек, без усул се замеша преку твит во внатрешните работи на Македонија и среде гласањето побара Албанците да гласаат помасовно. Се разбира од наша страна и од страна на „агилниот“ Димитров немаше реакција, како на пример вчера кога се работеше за Македонците од Австралија.
Но ни Рама нити било чив друг апел не помага. Граѓаните и Македонците ја прочитаа оваа подмукла игра и не наседнаа. Референдумот веќе и преку странките медиуми е најавено дека ќе пропадне. Повеќе на тема: Вашингтон пост најавува пропаѓање на референдумот за промена на името

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...