Една нејзина објава на Instagram чини 14.500 евра

Доволно е да се каже дека оваа Instagram убавица ја следат повеќе од 11 милиони луѓе, а од спонзорирани објави на социјалната мрежа досега има заработено 3,4 милиони евра.


Колумбијката Анлела Сагра е фитнес инструкторка која решила нејзината најголема страст да ја спои со природната убавина и да заработи од тоа на социјалните мрежи. Една нејзина спонзорирана објава на Instagram чини 14.500 евра, што е далеку повеќе од годишната плата на еден Македонец.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.