Една од најубавите жени на светот ги покажа своите стрии

Loading...

Популарната манекенка Криси Тајген решила и овој пат да биде тотално искрена и споделила видео-снимка на својот Инстаграм во која ги покажала сите свои несовршености. Токму како и многу други жени, и таа има проблем со стриите.


Пред само две недели, манекенката Тајген се породи и го донесе на свет синот Мајлс Теодор Стивенс, а првата слика од новороденчето, младата мајка ја споделила на Инстаграм.
Секако, таа веднаш се вратила на социјалните мрежи и открила како изгледа животот на една мајка, но и како се променило нејзиното тело по породувањето.

Bruises from bumping kitchen drawer handles for a week. Stretchies say hi!

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on


Криси повторно ја изненадила јавноста кога објавила видео-снимка на која ги открила постпородилните стрии на своите колкови, докажувајќи дека тие се сосема природна појава.
Ова не е прв пат убавата бринета да ги открие своите недостатоци.
Само за потсетување, пред три години таа објави слична фотографија, покажувајќи ги своите нозе со изразени стрии.

loading...