Едноставен рецепт за колачиња со мед

Потребни состојки:
50 гр мед
300 гр ‘ржано брашно
100 милилитри вода
Начин на подготовка:
Растворете го медот во водата.
Додадете го брашното. Потоа, месете ја смесата за кратко време. Со помош на лажичка, формирајте колачиња и ставете ги во тава обложена со хартија за печење.
Печете на 200 степени Целзиусови околу 10-15 минути.

Пронајдете не на следниве мрежи: