Едноставен рецепт за совршени чоколадни коцки

Овие чоколадни коцки ќе ги обожаваат сите.
Кога ќе ги пробате за прв пат, овие чоколадни коцки ќе станат едни од вашите омилени десерти, а едноставниот рецепт за оваа торта секој ќе го побара.
СОСТОЈКИ:
Долниот слој на тортата:
4 јајца
6 лажици шеќер
20 гр маргарин
100 гр чоколадо за готвење
4 лажици брашно
1 прашок за пециво
Горниот слој торта:
500 мл слатка павлака
300 гр чоколадо за готвење
Подготовка:

Пронајдете не на следниве мрежи: