Едноставно решение: Исчистете го накитот и вратете му го оригиналниот сјај со помош на оваа смеса

Loading...

Со текот на времето, накитот како прстените, со користење и доаѓање во контакт со разни надворешни фактори почнуваат да го губат оригиналниот сјај. Сепак, постои лесно и брзо решение.
Со само неколку алатки од кујната, можете да го вратите сјајот и оригиналниот изглед.
Овој трик бара малку детергент за миење садови, една лажичка прашок за пециво и топла вода.
Измешајте ги сите состојки заедно, потоа ставете го накитот во смесата. По само две минути, накитот треба повторно да биде сјаен и чист.
Ако прашокот за пециво не е при рака, можете да користите и сода бикарбона.

loading...
Loading...