Едно лице убиено, петмина ранети во пукотница пред кафеана во Канзас

Едно лице убиено, петмина ранети во пукотница пред кафеана во Канзас

Пукањето се случило во неделата вечерта околу 23 часот по локално време по неред во еден бар, соопшти полицијата во Мисури.

Едно лице е убиено, а петмина се ранети во пукотница пред кафеана во Канзас, каде како обезбедување работеле полицајци кои не биле на должност.

Пукањето се случило во неделата вечерта околу 23 часот по локално време по неред во еден бар, соопшти полицијата во Мисури.

Тројца полицајци кои не биле на должност работеле како обезбедување, велат од патролата, кои возвратиле при престрелката.

Нема информации дека некој од нив е повреден при пукањето.

„Во овие ситуации не можете да предвидите што ќе се случи, но се преземаат некои мерки на претпазливост“, рече полицаецот Бил Лав.

Засега не се знае дали куршумите испукани од полицајците кои не биле на должност погодиле некого, а истрагата е во тек.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.