ЕКСКЛУЗИВНО: видео од рускиот Ми-35М кој беше соборен од Стингер денес. Значи СТИНГЕРИТЕ делуваат!!

Еве што напишаа официјалните органи на Украина за соборувањето на овој скап хеликоптер:

ЕКСКЛУЗИВНО: видео од рускиот Ми-35М кој беше соборен од Стингер денес

На нашите позиции работеа два руски хеликоптери, но нешто тргна наопаку. Ве молиме имајте предвид дека првиот хеликоптер беше истрелан од MANPADS, но топлинските стапици го спасија, а ракетата отиде во земјата.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.