Експлозија во центарот на Москва, повредени двајца работници

Двајца работници се повредени во експлозија којашто се случи во вторник во центарот на Москва, кога експлодира контејнер со хемикалии, соопшти руското министерство за вонредни ситуации.Експлозијата се случила која работниците на градилиштето во главната улица ракувале со течност која содржи хлор, изјави функционер од министерството.Работниците се префрлени во болница со изгореници, а опасноста по инцидентот е потполно отстранета.Руската агенција Итар –Тасс јавува дека експлодирал метален контејнер во главната улица на руската престолнина и дека полицијата започна истрага.
МакфаксДвајца работници се повредени во експлозија којашто се случи во вторник во центарот на Москва, кога експлодира контејн

Пронајдете не на следниве мрежи: