Експлозија на вкусови: Освежителни јогурт плочки со црвено овошје

Ова слатко задоволство е вистинска енергетска бомба. Освежува и дава неверојатна количина енергија.
Во оваа комбинација може да се стави било кое овошје, банана, кива или манго. Ние се одлучивме за комбинација со црвено овошје.
Ова летно слатко задоволство брзо се подготвува, а вкусот е неодоллив.


Состојки:
– 700 милилитри јогурт ;
– три лажички мед;
– 120 грама гранола;
– 200 грама малини.
Подготовка:
Садот обложете го со хартија за печење. Измешајте ги јогуртот и медот па ставете го на хартијата за печење.
Над смесата ставете ги малините и гранолите, а потоа сето тоа ставете го во замрзнувач, најмалку шест часа.
Кога ќе го извадите од замрзнувач, искршете ја замрзнатата смеса на помали парчиња и уживајте во прекрасното летно слатко освежување. Наздравје!

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.