Емина во паника: Откри каква грешка направила во Италија во екот на коронавирусот

Loading...

Откако Коронавирусот официјално се појави и на Балканот се огласи и српската пејачка која неодамна беше на одмор во Италија.
-Еј луѓе сега е десет часот навечер во Истанбул. На телевизија гледам вести за коронавирусот кој се шири во Европа, вака започна да зборува за своето искуство пејачката Емина Јаховиќ.


-Сакам со вас да ја поделам анксиозноста која се чувствува поради сето она што се случува. Пред недела дена одмарав во Милано и ми беше срамота да шетам со маска на мене низ улиците, но сега сфаќам дека тоа беше грешка. Носете маски и мијте ги рацете што е можно повеќе во денот. Водите грижа за децата. Направете се што е можно да се заштитите, порача Емина во своето обраќање на Инстаграм.
Таа ги потсетува фановите дека виделе колку е опасен тој вирус и ги замолува да ги почитуваат сите правила.
На крајот од истото таа им посака добра ноќ на фановите и им рече дека со ова видео само сакала да го сподели своето искуство и срамот од заштита која можела скапо да го плати.

ПОВЕЌЕ ЗА ВИРУСИТЕ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА!!!

Се за КОРОНА ВИРУСОТ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА

За ВАКЦИНИТЕ на пулс24 ПОВЕЌЕ ТЕКСТОВИ ТУКА!!!

loading...