Емотивно видео: Старец побара од полицаецот да му купи леб

Агенцијата Анадолу постираше видео на кое еден стар дедо кој поради коронавирусот не може да излегува и да оди до продавница, замоли полицаец да му купи леб.
Емотивни моменти предизвика случка во Турција кога стар дедо побара од општинската полиција да му купи погача, пишува на видеото.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.