Бразилските репрезентативци КОЛЕКТИВНО ПЛАЧЕА по елиминацијата во четвртфиналето на СП 2022

Фудбалерите на бразилската репрезентација по поразот од Хрватска не можеа да ги скријат солзите и разочарувањето.

На Нејмар не му се веруваше како од речиси пласирани во полуфиналето, „кариоките“ на крајот останаа со празни раце.

Во полуфиналето на Мундијалот во Катар, Хрватска ќе игра со победникот од мечот меѓу Холандија и Аргентина, кој e веќе во тек.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.