Енергетски напиток кој ќе ве разбуди по празниците

Loading...

Овој напиток дефинитивно ќе ве разбуди. Лимонот го раздвижува црниот дроб, помагајќи му да произведе дигестивни сокови кои ќе ја поттикнат детоксикацијата. Куркумата е одлична за метаболизмот и варењето.
Состојки :
1 јаболко
2 моркови
Целер
Сок од 1 лимон
1 крушка
1-2 лажици куркума


Начин на подготовка:
Во блендер ставете ги сите состојки освен лимоновиот сок и куркумата, за кои е важно да ги додадете на самиот крај.
Конзумирајте го овој напиток по празниците кои беа исполнети со многу мрсна храна, долги ноќи без сон и алкохол.

loading...