Ердоган и се закани на Грција: Кога ќе го изгубиме трпението, се може да се случи!!

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во вторникот повторно и се закани на Грција со воен одговор во случај да продолжат провокациите, бидејќи неодамна турските воени авиони беа цел на противвоздушно … Продолжи со читање Ердоган и се закани на Грција: Кога ќе го изгубиме трпението, се може да се случи!!