Есенски тренд кој никогаш не излегува од мода

Loading...

Изгледа дека животинскиот принт никогаш нема да излезе од мода. За тоа сведочи и големата популарност на капутите со леопардов дизајн што беа претставени на последните ревии на светски познатите дизајнери како Сен Лорен, Роберт Кавали и Миу Миу.

 

View this post on Instagram

 

Kittycat #ootd #weekend

A post shared by Tine Andrea (@tineandreaa) on


Имено капутите со овој дизајн ја претвораат секоја есенска комбинација во вистински „чик“ изглед, кој делува како навистина да сте се потрудиле за својот изглед – многу повеќе одошто реално сте направиле.

 

View this post on Instagram

 

big time city slicker⭐️

A post shared by LEX NICOLETA (@lex_nicoleta) on


Вие нема да згрешите ни ако се одлучите за бунда од вештачко крзно со овој принт, бидејќи таа без сомнение ќе ви се најде за време на студените зимски денови.

 

View this post on Instagram

 

Kittycat #ootd #weekend

A post shared by Tine Andrea (@tineandreaa) on


Од друга страна пак, капутот со леопардов дизајн можете да го пронајдете и во шкафот на мајка ви, меѓу старата гардероба, како и во половните продавници што значи дека не мора да дадете цело богатство за нов модел.

loading...
Loading...