Етериумот вечерва проби цена од 3000 долари по токен

Етериумот вечерва проби цена од 3000 долари по токен

Во моментов се тргува за 3015 долари на светските крипто берзи. Вкупната вредност на Етериумот со ова порасна на 346 милијарди долари.

Истовремено Биткоинот се тргува за над 58.000 долари по токен.

читајте пулс24

Повеќе за Биткоинот прочитајте со кликање на тагот подолу:

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.