Етериумот денеска продолжи да расне и достигна 3300 долари по токен

Етериумот денеска продолжи да расне и достигна 3300 долари по токен

(фото: коинтелеграф)

Во моментов се тргува за 3284 долари на светските крипто берзи. Вкупната вредност на Етериумот со ова порасна на 383 милијарди долари.

читајте пулс24

Прочитајте уште и:

Етериумот вечерва проби цена од 3000 долари по токен

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.