ЕХФ: Лазаров е гол машина

Интернет страницата на Европската ракометна федерација (ЕХФ), објави видео профил на капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров. ЕХФ, играчот на Атлетико Мадрид го нарекува „гол машина“.„Јас секогаш кога играм сакам да победам. Јас сум лош губитник. Моите голови не се само моја заслуга, туку заслуга на тимот. Последните година или две од мојата кариера сакам да ги завршам во мојата земја и кога ќе дојде време за тоа приоритет му давам на мојот прв професионален клуб во Македонија, Пелистер од Битола. Јас завршив економија и менаџмент во Македонија, а сé уште сум студент на факултетот за физичка култура во Скопје. Кога ќе ја завршам мојата кариера сакам да останам во спортот“, вели меѓу другото најдобриот стрелец во историјата на едно европско и светско првенство, Лазаров.Интервјуто, во кое ЕХФ Лазаров го споредува со најголемите македонски фудбалски ѕвезди, било направено во клупскиот музеј на Атлетико Мадрид.
МакфаксИнтернет страницата на Европската ракометна федерација (ЕХФ), објави видео профил на капитенот на македонската р

Пронајдете не на следниве мрежи: