Ечеше „Бела Чао“ од минаре во Измир вчера

Loading...

Ечеше „Бела Чао“ од минаре во Измир вчера

Покрената е истрага денеска во Измир, затоа што системот преку кој се пуштаат молитви некој го хакирал. Неколку минариња од џамиите ечеа со италијанската антифашистичка песна „Бела чао“.

Левичарската химна ја пуштиле вчера попладне во време на молитва. Според најавите во истрагата ќе бидат опфатени и корисници на социјалните мрежи кои се можеби замешани.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...