Е ова е вистинска Македонка и патриот

Loading...

Кога ме избра Шведска да бидам дел од шведската репрезентација во шах на светско првенство им го реков следново.
Ако во случај ми падне да играм против македонец, да знаете дека ќе се предадам. Не заради македонецот, туку заради Македонија. Од тој ден, на мои 16 години, ме осуди цела шаховска елита од Шведска.
Пак истото би го сторила. Македонија од секогаш ми била на прво место, во секое поле.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...