Жални сте вие ВМРОВЦИ на кои Солза и Палчо ви се драги. За жалење сте

Вака си врне и си седиш по дома си читаш коментари кај Палевски,од досада морам да признаам, и приметив дека на една моја фб пријателка ноќна мора и е Филип веројатно од кога ја избришал за пријатели!
Филип па Филип! 
Пријателке Филип најмалку бараше да говори на протестот!
Тој беше повикан да говори и ќе настанеше инцидент!
Другите бараа, затоа и си отидов на говорот на твојот омилен “вмровец” сплеткарошот Палевски! Не сакав да присуствувам на театар!
А, дали Филип збори против хунтата види во неговите обраќања на митинзите!
Тој не вели никаде да падне ВМРО ДПМНЕ од Власт, бар јас тоа не го слушам!
Жални сте вие ВМРОВЦИ на кои Солза и Палчо, профитерот Петров ви се подраги од Филип! За жалење сте!

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.