Жареше и палеше во 90-тите, а потоа стана алкохоличарка и исчезна без траг- пејачката се пресели во оваа селска куќа и живее до ден денес

Фолк пејачката Весна Змијанац која буквално жареше и палеше на овие југословенски простори во деведесеттите години изгради вила во селото Букуљ каде го поминува слободното време далеку од градскиот метеж.
Иако Весна има неколку станови во Белград пејачката најубаво се чувствува во оваа нејзин рај.
Таа во својата вила има голем двор, како и помала куќа каде живеат луѓето кои ја чуваат нејзината куќа додека пејачката не е во вилата.


Весна во 2013 година ги отвори вратите од својот дом за екипата на „Амиџи Шоу“ и ги покажа сите свои тајни од истиот.


-Оваа е една селска куќа, ја градеше еден архитект со кого успеавме да направиме топол дом. Мојата слава во тоа време и умор ме натераа да направам голема куќа за да се одморам во неа, рече во емисијата пејачката.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.