Железничка станица во Барселона во паника

Loading...

Две железнички линии на главната железничка станица “Сантс“ во Барселона утрово затвори каталонската полиција, откако во скениран куфер било откриено можно експлозивно средство.
– Добивме дојава околу 8 часот. Безбедносната служба(на железничката компанија) “Адифа“ забележала предмет на скенерот во облик на можно експлозивно средство во куфер. Продолжуваме со проверката, објави полицијата на Твитер.
На станицата се испратени пиротехничари, а два воза се евакуирани.

loading...