Железничка несреќа во Австрија, двајца загинати

Две лица загинаа, а три се полесно повредени во судар на возови во австрискиот Оберег во близина на Веинер Нојштад.Несреќата се случила неколку минути по полноќ, а според извештајот на локалните пожарникари, до несреќата дошло кога патнички воз налетал на вагон во кој се наоѓале работници кои извршувале поправки на шините.Смртно настрадале двајца од работниците кои се наоѓале во тој вагон.
МакфаксДве лица загинаа, а три се полесно повредени во судар на возови во австрискиот Оберег во близина на Веинер Нојштад.

Пронајдете не на следниве мрежи: