Жена наместо витамини голтала AirPods: Нејзиното објаснување е неверојатно

Американката Тана Баркер (52) еднаш испила AirPod слушалки додека разговарала на телефон со пријателка.

Имено, во текот на телефонскиот разговор Тана сфатила дека мора да ги пие витамините, додека во другата рака држела слушалки AirPod.

Жена наместо витамини голтала AirPods: Нејзиното објаснување е неверојатно

Таа била толку занесена во разговорот со својата пријателка што по грешка наместо витамини испила слушалки.

„Утрово ми се случи ситуација со која сè уште не сум се справила. Разговарав со пријател“, почнала да зборува жената во своето видео на TikTok, која неколку секунди подоцна ја сфатила својата грешка.

„Имав апчиња во раката и ги голтнав моите AirPods“, им се пожалила жената на своите следбеници на TikTok.

Таа почнала да паничи и се јавила во болница за да и кажат што да прави. Лекарите и објасниле дека нема друг избор освен да чека слушалката природно да го напушти телото.

“Се согласувам со она што го предложија. Не знам дали некој некогаш го направил тоа. Штета е, но го направив тоа, па ќе видиме што ќе се случи. Ќе ги послушам советите на професионалците. Има бонус Сè уште го имам мојот вистински AirPod“, рекла жената.

Пронајдете не на следниве мрежи: