Жена на познат спортист се самоубила на медениот месец

Loading...

Аби Емет само две недели по свадбата додека била на меден месец се самоубила. Нејзиниот сопруг 43-годишниот Шон Емет е поранешен професионален тркачки возач на мотори. Тие биле на меден месец во лусузен хотел во Емиратите.
Девојката се фрлила од тераса, а според полицијата и очевидците, таа излегла на терасата и се фрлила. Одбукцијаата покажала дека девојката била пијана за време на злосторството.
Незиното семејство и сопругот незнаат зошто таа би си го одзела животот. -Добивме повик за итен случај дека една млада жена паднала од балконот на хотелот. Ние дојдовме на местото на настанот и веднаш ја транспортиравме до болницата. Но повредите биле многу сериозни и жена почина, вели полицијата.
Незиниот сопруг Шон од шокот се пензионирал и повеќе не учествува на трки, но почнал да работи како приватен инструктор. Инаку тој бил многу успешен спортист, кој освоил 19 трки.

 Извор: MK newsАби Емет само две недели по свадбата додека била на меден месец се самоубила. Нејзиниот сопруг 43-годишниот Шон Емет е

loading...