ЖЕШКА ХРВАТКА СЕ ПРОШЕТА ПОЛУГОЛА, АРАПСКИТЕ ШЕИЦИ ВО ШОК: Веднаш направија една работа – Ова е последната фотографија пред РАЗВОД!

Фотографијата на која се гледаат арапските шеици како зачудено зјапаат во хрватската навивачка Ивана Кнол го обиколи светот!

Најпознатата навивачка на Мундијалот во Катар и девојката која беше прогласена за најубава на овој шампионат, Хрватката Ивана Кнол предизвика општа мешаница кога на натпреварот Хрватска-Белгија пијавици во четка и хеланки, природно со мотиви од шаховница.

ЖЕШКА ХРВАТКА СЕ ПРОШЕТА ПОЛУГОЛА, АРАПСКИТЕ ШЕИЦИ ВО ШОК: Веднаш направија една работа – Ова е последната фотографија пред РАЗВОД!

Бујната предница едвај ја задржаа корпите, а колку таа изгледаше заводливо и предизвикувачки, сведочи и реакцијата на арапските шеици за кои брујат мрежите.

Моментот од Светското првенство во Катар кога убавата инфлуенсерка се спушта по скалите на стадионот во Доха камерите го уловија, но и шокот и радоста на лицата на арапските шеици кои седеа на трибините.

Кога забележале дека покрај нив поминува девојка со раскошни облини, прилично гола, конзервативните шеици заборавиле на воспитувањето и традицијата, па посегнале по телефоните за да ја снимат нејзината позадина.

Фотографијата се појави на Фејсбук, а веднаш следеа хумористични коментари за Арапите.

Одам да „гледам фудбал“, и вели на сопругата“, напишал еден корисник на оваа мрежа.

„Ова е неговата последна фотографија пред разводот“, „Го загуби абдесот (верско чистење на муслиманите пред молитва), гарантирано“, „Вала, колку е добра и би ја сакал…“, коментираат и мажите и жените.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.