Жолтите елеци го блокираа и Лондон (видео)

Loading...

Еве како се блокира.Жолтите елеци побараа излез на Британија од ЕУ. И таму имаше нервоза кај возачите како во Скопје.
Малку различно од кај нас. Не ги сузбива и малтретира полицијата. Па го немаат Оливер, кој МВР го претвори во приватна служба. Жолтите елеци ги обвинија медиумите дека се корумпирани, дека не известуваат и се извинија на тие што возат.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...