Забавата на Миленко и Пандов во Стајковци: Без никакво почитување на здравствените протоколи

Loading...

Забавата на Миленко и Пандов во Стајковци: Без никакво почитување на здравствените протоколи

На Фејсбук се појави видео од „забавата“ каде што може јасно да се види дека не се почитуваат здравствените протоколи, на кои инаку се повикуваат доста често дел од присутните, а во политичка конотација.

Се сеќавата дека поради наводна загриженост и токму здравствените протоколи Мицковски одби да учествува на изборите во Штип. Потоа протоколите се користеа и во обид да се спречи пописот…

Атмосферата во кафаната погленете ја подолу:

При полициска контрола, поради непочитување на мерки за заштита на здравјето во врска со КОВИД-19, приведени се Миленко Неделковски, Александар Пандов, Владимир Панчевски, Александар Митевски и Наталија Митевска од Инфомакс и сопственикот на угостителскиот објект „Кај Џустра“ во селото Стајковци.

Повеќе на линкот подолу:

Миленко, Пандов, Панчевски и Наталија Ивчева приведени од кафана во Стајковци. Ги нарушиле КОВИД протоколите

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...